APARTMÁN o celkové výměře cca 120 m2 a pro ubytování  3+1

 
  • hala

  • pokoj (TV,pohovka, truhla)

  • ložnice (3 postele, skříň)

  • kuchyně (kompletní vybavení, sporák, lednička, kávovar, varná konvice)

  • koupelna (sprchový kout, WC)

  • parkoviště + kolárna

 
 

>> fotogalerie...       

ceník... 

    Apartmán se nachází v městské památkové rezervace Slavonic, které patří mezi renesanční města jihozápadní Moravy, leží v jižní části Českomoravské vysočiny u rakouských hranic. Od historického centra náměstí je apartmán vzdálen pouhých 100 m.

    Dům, ve kterém se nachází apartmán " Na Staré poště ", pochází z roku 1366. Původně gotický panský dům byl v roce 1526 přestavěn v pozdně gotickém slohu na poštovní přepřahovací stanici na trase mezi Prahou a Vídní. Z tohoto období pochází i velmi cenný prostor se sklípkovou klenbou a erby Zachariáše z Hradce a jeho manželky Kateřiny z Valdštejna, jejímž autorem je Leopold Esterreicher ( stavitel zámku a několika panských domů a náměstí v Telči ). Po zrušení pošty v roce 1760 - důvodem bylo přeložení poštovní trasy mezi Prahou a Vídní přes Znojmo - byl v domě zřízen hostinec, který přetrval až do poloviny 20.století.
    Od roku 1999 zde začala celková rekonstrukce zchátralého domu. Celý dům je navržen do seznamu chráněných památek UNESCO. Zasloužila se o to především vzácně ojedinělá sklípková klenba s erby, která je součástí interiéru apartmánu.

Všechna práva vyhrazena.
Copyright © 2002 Dr. Pavel Nováček

design by J.Mátl